Kısmetse Olur ‘Haftanın Finalinde’ Neler Yaşandı?

Kısmetse Olur programı evlilik programları arasında genç kitle tarafından en çok seyredilen program içerisinde yer almaktadır. Kısmetse Olur programı evlilik formatı üzerine kurulmuş yayın hayatına devam etmektedir. Programda evlenmek üzere gelmiş kadın ve erkek adaylar bulunmaktadır. Kısmetse olur evindeki adaylar kadın ve erkekler için ayrılmış evlerde günün 12 saati kameralar önünde hayatlarını sürdürmektedir. Birbirleriyle tanışma ortamı yaratılan adaylar kırmızı oda ve ödül yemekleri kapsamında kendilerin yakından tanıma fırsatı bulmakta ve yakınlaşmaya çalışmaktadırlar. Kısmetse Olur evindeki adaylar kendilerine eş seçtikten sonra da ilişkilerini devam ettirmek için çeşitli etkinliklerle ödüllendirilirler. Bu süreçte izleyiciye ekran önünde eğlenceli ve renkli görüntüler sunulur. Her hafta Cumartesi geceleri final programı yapan yapım bu final gecesinde damat ve gelin adaylarından birini ya da her ikisini de evden elemek için oy kullanırlar. Oylama sonuçlarına göre belirlenen adaylar daha önceden yapım tarafından hazırlanmış bir kara kutu içerisinden çıkacak bildiriye göre elenir ya da evde kalmasına izin verilir.

Evde yaşayan damat ve gelin adayları izleyiciler tarafından genel anlamda tanınmaktadır. Geniş bir izleyici kitlesine ulaşan program tanınmışlığın verdiği ve beğenilme duygusuyla merakla takip edilmektedir. Bu hafta yine geleneksel final gecelerin birini düzenleyen Kısmetse Olur Programı önemli bir geceye imza atmıştır.

Damat ve gelin adaylarının uzun bir süreçten sonra düzenli ilişkileri olmaya başlamıştır. Hatta bazı adaylar ilişkilerini yüzükle, tekliflerle taçlandırmışlardır. Bu gecede bu ilişkiler göz önüne serilmiş ve adaylar tarafında kişisel değerlendirmeler yapılmıştır. Kısmetse Olur final gecesinde ilişkileri çalkantılı bir hal alan Melis ve İlkay çifti gergin anlar yaşamıştır. İlişkilerinde güven sorunu üzerine tartışan çiftin tartışmalar sırasında tansiyonu yükselmiştir.  Ağlamaya başlayan ve buna daha fazla dayanamayan Melis baygınlık geçirmiştir. Tüm bu gerginlik devam ederken Farima cephesinde bahar rüzgârları esmektedir. Farima Kısmetse Olur final gecesinde birinci gelin adayı seçilmiştir. İlkay’da yaşadığı tüm olumsuzlara rağmen birinci, en beğenilen damat adayı seçilmiştir. Süreç ilerlerken zaman eleme anına gelince ise nefesler tutulmuştur. Yapılan oylama sonucu eleme potasına giren Rabia ve Şerif için kara kutudan çıkacak bildiri beklenmektedir. Gece sonunda bildiri evden kimse elenmeyecektir şeklinde olduğu için Kısmetse Olur evine veda eden bir aday bulunmamaktadır.