Dizilere Nasıl Dahil Olurum?

Dizi sektörü, her geçen gün gelişmekte olan ve zamanla daha büyük bir kitleye sahip hale gelmiş sektörlerden bir tanesidir. Küçükten büyüğe birçok insan bu sektöre katılım sağlayarak ünlü biri haline gelmeyi istemektedir. Dizi oyunculuğu yapmak ve kendini geliştirmek isteyen adaylar için ise ajans firmaları hizmet vermektedir. Birçok ilde faaliyet göstermekte olan cast ajans firmaları, adayların hayal ettikleri yere gelebilmeleri açısından oldukça önemlidir. Bu firmalar, dizi ve filmlerde oyunculuk yapmak isteyen adayların başvurularını kabul etmekte ve onlara gerekli yönlendirmeleri yaparak hayallerine kavuşmalarını sağlamaktadır. Siz de oyunculuk sektörüne katılım sağlamak ve kendinizi bu konuda geliştirmek isterseniz güvenilir cast ajanslarını bulabilir ve bu firmalara başvuru yaparak ilk adımınızı atabilirsiniz. Yaptığınız başvuru cast ajans firması yetkilileri tarafından detaylı bir incelemeye alınacak ve hassasiyetle değerlendirilecektir. Yapılan değerlendirme sonrasında eğer firma yetkilileri sizi uygun bulursa geri dönüş yapacak ve fotoğraf çekimleri gerçekleştirilecektir.

Fotoğraf çekimleri dizi sektörüne katılım sağlayabilmek açısından son derece etkili bir aşamadır. Bu aşamada başarı sağlayamayan kişiler kolay kolay dizi sektöründe yer alamamaktadır. Eğer dizi sektöründe yer almak istiyorsanız fotoğraf çekimlerinde büyük bir başarı elde etmeniz gerekecektir. Aksi takdirde büyük bir hayal kırıklığına uğrayabileceğinizi kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız. Eğer fotoğraf çekimlerinde başarılı olursanız fotoğraflarınız kataloglarda yer alacak ve dizi sektörüne katılım sağlamanız daha kolay bir hale gelecektir. Fotoğraflarınızı ve bilgilerinizi inceleyen yetkililer sizinle görüşmek ve çalışmak isterlerse bu durumu firmalara bildireceklerdir. Böylelikle dizi çekimlerine katılım sağlamanız ve oyuncu olmanız da ciddi anlamda hızlanacaktır.

Yani bu aşamada sizin yetenekleriniz ve kendinize güvenmeniz oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer yetenekli değilseniz ve oyunculuk konusunda kendinize yeteri kadar güven duymuyorsanız işler biraz daha zorlaşacaktır. Bu sebeple oyunculuk hakkında eğitim alabilir ve kendinizi geliştirerek rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz. Almış olduğunuz eğitimler sizin farkınızı ortaya koyacak ve cast ajanslarının da dikkatini çekecektir. Eğer bir an önce oyuncu olmak ve kariyer elde etmek istiyorsanız her konuda kendinizi geliştirmeli ve hazır olmalısınız.

 

Kaynak: http://www.castajansbasvuru.net/dizi-oyunculugunda-yetenegin-onemi/