Çocuk Oyuncu Başvuruları Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Dizi ve filmler, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.  Bu dizilerde en çok gördüğümüz karakterlerden biri de çocuk oyunculardır. Çocuk oyuncular neredeyse izlediğimiz bütün dizilerde ve filmlerde yer almaktadır. Hatta bunun yanında reklamlarda da çok sayıda çocuk oyuncu görmekteyiz. Çocuk oyuncuların, çeşitli projelerde yer almasına olanak sağlayan şey ise cast ajanslarıdır.

Çocuk oyuncular ile ilgili en çok merak edilen sorulardan birisi başvuruların nasıl gerçekleştiğidir. Çocuk oyuncuların başvuruları diğer insanlar gibi internet üzerinden online olarak ya da ebeveynleriyle birlikte cast ajans ofisine gelerek gerçekleştirilebilir. Çocuk oyuncuların başvuruları 18 yaşından küçük oldukları için ebeveynleri yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Başvuruyu çocuğun aile üyelerinin yapması gerekmektedir.  Başvuru formuna yazacağınız her bilginin doğru ve güncel olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçerli sayılmayacaktır. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, fotoğraf ve deneme çekimleri gerçekleştirilecektir. Fotoğraf çekiminde profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraf, cast ajans kataloglarında ve internet sitesinde yayınlanmaktadır. Projelerine yeni çocuk yüzleri arayan yönetmen ve yapımcılar, bu katalogları inceleyerek aradıkları yüzleri bulmaya çalışırlar. Çocuğunuzun beğenilmesi ve projeleri için yeterli bulmaları durumunda sizinle bir görüşme sağlanacaktır.  Bu görüşmeden sonra deneme çekimleri yapılacak ve çocuğunuzun yeteneklerini başarılı bir şekilde sergilemesi durumunda oyunculuk yolunda büyük bir adım atılmış olacaktır. Çocuğunuz oyuncu olmak istiyor, televizyon izlerken kendini beğendiği oyuncuların yerine koyuyorsa, çocuğunuzun hayallerini gerçekleştirmesi için onun adına bir başvuru formu doldurabilirsiniz. Çocuğunuz büyüdüğünde, oyunculuk sektöründe devam etmek isterse küçük yaşlarda yapmış olduğu oyunculuklar ona bir artı kazandıracaktır.

Çocuğunuz için ajans seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bu konulardan en önemlisi ajansın güvenilirliğidir. Günümüzde işini iyi yapan ajansların yanı sıra, işini yapmayarak insanları kandırmayı amaç edinen bazı ajans adı altında topluluklar bulunmaktadır. İnsanları kandırarak önce onların cebindeki paralarını sonra da hayallerini çalmaktadırlar.  Bu sebeple bu ajansları, diğerlerinden iyi bir araştırma yaparak ayırt etmelisiniz. Güvenilir cast ajansları, çocuğunuzun geleceği açısından her zaman ona destek olacak ve ilerdeki oyunculuk hayatında iyi bir kariyer yapmasını sağlayacaktır.