Cast Ajanslarında Fuar Hosteslerinin Aldığı Eğitimler

Cast ajansları bünyesinde sadece oyuncu ve model barındırmamaktadır. Cast ajansları özel günlerde, fuarlarda, organizasyonlarda görevlendirilmek üzere adayları da bulundurmaktadır. Cast ajansları hostes ve host dediğimiz adayları organizasyonlar için keşfetmekte ve onların eğitimli olmalarını istemektedir. Organizatörler de cast ajansları aracılığıyla hostes adaylarını değerlendirmekte ve görev vermektedirler.

Fuar Host Ve Hosteslerde Bulunması Gereken Özellikler

  • Fuar hosteslerinde boy kuralı vardır. En az 165 cm olmanız gerekmektedir. Eğer 170 cm boya sahipseniz stantlarda görev alabilmektesiniz. Eğer 165 cm boya sahipseniz servis elemanı olarak görev alabilmektesiniz.
  • Her ne kadar ajanstan ajansa fark etse de yabancı dil bilen Türk uyruklu kişileri görevlendirmek istemektedirler. Ajanslar hostesin sigorta girişini hemen yapmaktadırlar.
  • Güler yüzlü, sevecen ve cana yakın olmanız çok önemlidir.

Eğer bu özelliklerden sadece boy sorunu varsa ve 165 cm’nin altındaysanız diğer özelliklere tam uyuyorsanız dil bilmeniz halinde değerlendirilmeye alınabilmektesiniz.  Eğer bu özelliklere sahipseniz cast ajanslarına CV bırakırsanız eğer sizinle çalışmak isterlerse net fotoğraflar isteyeceklerdir. Fotoğraf hostesler tarafından en önemli niteliktedir. Fotoğrafı net olmayan kişiler her ne kadar gerekli özelliklere sahip olsa da dikkate alınmayacaktır. Fotoğrafınızın kalitesi sizin çalışacağınız işin kalitesini belirlemektedir.

Fuar Hosteslerinin Aldığı Eğitimler

Fuar hostesliğini üniversite öğrencileri, firma tanıtım elemanları, fiziğine güvenen sabırlı kişiler yapabilmektedir. Ancak bu kadar geniş alanlara sahip olmaları sebebi ile eğitim daha çok ayırt edici niteliğe gelmiştir. Eğitimsiz fuar hostesleri genelde tercih edilmemektedirler. Zamanınızı iyi kullanabiliyorsanız, saygılı ve ekip çalışmalarında başarılı olabiliyorsanız fuar hostesliği yapabilmektesiniz. Ancak sadece bunlarında yetmediği gibi eğitiminizin de olması gerekmektedir. Derslerin amacı toplulukta iletişiminizin güçlü olması ve sizden istenilenleri tam anlamıyla yerine getirmenizdir. Burada görgü kurallarından, problem çözmeye kadar her dersi almaktasınız. Randevu ve konuk kabulünün nasıl yapıldığını, fuar etkinliği planlamalarının nasıl olduğunu stant düzenlemek gibi birçok bilgiye sahip olmalısınız. Bunlar önemli detaylar olduğu için organizasyon sahiplerinin istekleri doğrultusunda eğitimli fuar hostesleri aranmaktadır. Eğitiminizi tamamladıktan sonra cast ajanslarında daha çok iş imkânı sağlayabilmektesiniz.

Kaynak:http://www.castajansizmir.net/model-olmak-isteyenler-hangi-sartlari-yerine-getirmelidir/